توضیح خلاصه ای درباره سبک آثار تجسمی فلزی “فرزنگاری”:

در این آثار طرح و نقش مورد نظر روی سطح ورق فلزی از طریق ایجاد بافت های (texture) متفاوت و با استفاده از ابزارهای صنعتی ایجاد سایش،‌ تراش و براده برداری (مثل انواع سنگ فرز و سنباده ها)، ایجاد میشود. رنگ آمیزی با رنگهای شفاف بصورت لایه به لایه نیز جلوه های بصری خاص texture ها را نمایان سازد. در نتیجه با حرکت بیننده در مقابل اثر و یا تغییر زاویه تابش نور (با نورپردازی)، سایه روشن های جدیدی در هر بخش از کار دیده میشود که این حالت باعث میشود اثر حالت سه بعدی، متحرک و زنده پیدا کند.

کلیه مراحل ساخت این آثار شامل طراحی اولیه،‌ تبدیل طرح به اثرات و نقوش سایشی و اجرا با ابزار،‌ ساخت و ترکیب رنگها و رنگ آمیزی کاملا متاثر از خلاقیت انسان و مهارت کار با ابزار است.

همچنین آثار حجمی،‌ با برش،‌ خمکاری و فرم دادن به ورق ابزار خورده طراحی و ساخته شده اند.

در جدیدترین آثار فرزنگاری، با راهنماییهای استاد سعید نقاشیان، خوشنویسی فارسی و فرمهای تایپوگرافی (خط-نقاشی) نیز برای اولین بار توسط ابزار فرز دستی انجام شده است.

با توجه به بررسی های انجام شده توسط اینجانب و تایید کارشناسان و اساتید هنرهای تجسمی که آثار ساخته شده را دیده اند، استفاده از ابزار صنعتی سایش فلزات و ترکیب آن با رنگهای شفاف برای ایجاد طرح و نقش و خوشنویسی روی فلزات و ساخت آثار هنری تاکنون انجام نشده است،‌ به ویژه آنکه نتیجه و محصول کار از نظر طرح و بافت و همچنین جلوه های رنگی، کاملا منحصر بفرد و متمایز از آثار هنری مشابه موجود است.